• Klimatyzacja
  Klimatyzacja
 • Parking dla klientów
  Parking dla klientów
 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  Udogodnienia dla niepełnosprawnych
67 215 51 31

Witaj na naszej stronie

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do  naszych gabinetów stomatologicznych  BiG dental w Pile, przy ul. Młynarskiej 13 A-B/1. Klinika nasza jest ukoronowaniem ponad dwudziestoletniej pracy w zawodzie lekarza stomatologa.

Naszym marzeniem było stworzenie miejsca, gdzie w przestronnych i komfortowych wnętrzach prowadzone będzie kompleksowe leczenie
ze wszystkich dziedzin stomatologii. Staraliśmy się, aby aranżacja wnętrz naszych gabinetów odbiegała charakterem od klasycznych klinicznych wnętrz,
by zapewnić Państwu zmniejszenie do minimum stresu przed wizytą i zapewnić optymalną wygodę
i bezpieczeństwo.

Mamy do dyspozycji najnowsze osiągnięcia techniki i wiedzy. Praca jest naszą pasją i dlatego wciąż podnosimy swoje kwalifikacje. Solidność
i jakość usług, a co za tym idzie zadowolenie naszych pacjentów, są dla nas najważniejsze.

Serdecznie zapraszamy na wizytę w naszych gabinetach BiG Dental.

Szczególnie polecamy

Poznaj naszą ofertę

Zapraszamy do zapoznania się z usługami wykonywanymi w gabinetach BiG dental.

Stomatologia zachowacza

Stomatologia zachowawcza – to zachowanie zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Obecnie leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości.

W BiG dental stosujemy materiały najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest zachowanie żywotności zęba, estetyka i trwałość wypełnień. U naszych pacjentów systematycznie wykonujemy także zabiegi usuwania osadów i kamienia nazębnego.

Stomatologia estetyczna

W ramach stomatologii estetycznej w gabinetach BiG dental wykonywane są:

 • licówki porcelanowe
 • korekta kształtu i koloru zębów
 • rekonstrukcje zębów na włóknach szklanych
 • zamykanie diastem (przerw) między zębowych
 • wybielanie zębów żywych i martwych.


Wybielanie zębów
Piękny biały uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Dodaje nam uroku i pewności siebie, poprawiając samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. Wybielanie zębów to zabieg szybki i bezbolesny, który pozwala cieszyć się białymi zębami już po jednej wizycie. Przy wybielaniu stosujemy lampę przyspieszającą proces wybielania – Beyond.

Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem miazgi, czyli naczyniowowo-nerwowej tkanki znajdującej się wewnątrz zęba, która przez pacjentów często jest potocznie nazywana nerwem. Najczęstszą przyczyną chorób miazgi jest próchnica lub uraz mechaniczny, które doprowadzają do infekcji bakteryjnej, a w konsekwencji do obumierania zęba. Jeśli leczenie nie zostaje podjęte na czas, bakterie mogą przedostać się poza wierzchołek korzenia zęba i spowodować stan zapalny otaczających go tkanek.

Leczenie kanałowe odbywa się w znieczuleniu i polega na chemomechanicznym oczyszczeniu i poszerzeniu kanałów korzeniowych na całej długości, a następnie na ich szczelnym wypełnieniu odpowiednimi materiałami. Pozwala ono na uratowanie wielu zębów, które jeszcze niedawno były skazane na usunięcie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu znajdującego się w naszym gabinecie, m.in. :

- radiowizjografia- punktowe zdjęcia RTG możemy wykonywać na miejscu, co ułatwia szybką i dokładną diagnozę,

- endometr- służy do precyzyjnego elektronicznego pomiaru długości kanałów,

- mikrosilnik endodontyczny- jest używany do maszynowego opracowania kanałów, które w porównaniu z tradycyjną ręczną techniką pozwala na znaczną oszczędność czasu,

- mikroskop- szczególnie przydatny, gdy mamy do czynienia z nietypową anatomią zębów, zakrzywionymi, wąskimi lub zarośniętymi kanałami, perforacjami, złamanymi narzędziami i innymi trudnymi sytuacjami podczas leczenia endodontycznego. Dzięki powiększeniu oraz dobrego oświetleniu zwiększa się precyzja lekarza i możliwe jest pokonanie przeszkody w kanale, a tym samym poprawia się skuteczność i trwałość zabiegu.

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu endodontycznego prowadzi dr Łukasz Podlewski.

Protetyka

W BiG dental wykorzystujemy najnowsze metody leczenia protetycznego. Zapewniamy pacjentom pełną rehabilitację narządu żucia, zarówno przez leczenie uzupełnieniami stałymi (korony, mosty), jak
i ruchomymi (protezy szkieletowe i osiadające). Pacjentom, którzy obawiają się widoczności metalowych elementów protez, proponujemy protezy szkieletowe z zatrzaskami czy zasuwami, które
są nie tylko bardziej estetyczne, ale też dają większy komfort użytkowania. Oprócz standardowych koron porcelanowych, na podbudowie metalowej, wykonujemy również korony pełnoceramiczne, a także korony pełnoceramiczne na podbudowie tlenku cyrkonu®.

Korony pełnoceramiczne na podbudowie tlenku cyrkonu to najnowocześniejsze uzupełnienia uzupełnienie protetyczne oparte na bezmetalowej ceramice cyrkonowej w oparciu o technologię CAD/CAM. Rozwiązanie to wykorzystuje komputerowe skanowanie i obróbkę materiału, będącego specjalną kompozycją ceramiki cyrkonowej. Estetyka prac jest nieporównanie bardziej naturalna
i trwalsza aniżeli w przypadku uzupełnień na podbudowie metalowej.

Chirurgia stomatologiczna

BiG dental oferuje pełen zakres usług chirurgii stomatologicznej. Dzięki umiejętnościom, doświadczeniu klinicznemu i specjalistycznej wiedzy mogą Państwo korzystać z takich bezbolesnych zabiegów, jak:

 • ekstrakcje (usuwanie zębów)
 • chirurgiczne usuwanie zębów ósmych (mądrości)
 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
 • resekcje (usuwanie) wierzchołków korzeni
 • plastyka połączeń z zatoką szczękową
 • nacięcie ropni
 • podcięcie wędzidełek
 • wycinanie kieszonek dziąsłowych przy zębach mądrości
 • usuwanie zmian z błon śluzowych jamy ustnej z badaniem histopatologicznym
 • diagnostyka nowotworów jamy ustnej.

Implanty

Prawdziwym przełomem w stomatologii okazały się implanty. Są to wszczepy imitujące naturalny korzeń zęba. BiG dental oferuje Państwu możliwość uzupełnienia zarówno pojedynczych braków zębowych, jak również całego uzębienia w oparciu o protezę overdenture (osadzone na filarach
ze wszczepów). Dzięki zaawansowanym i bezbolesnym zabiegom wykonanym w fachowy sposób będą mogli Państwo na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Implanty to wspaniała alternatywa dla klasycznych mostów, bowiem nie wymagają szlifowania istniejących zębów. Przywracają wygląd i funkcje zdrowych zębów.

Poszczególne etapy leczenia:

1. Wizyta stomatologiczna
- wykonania aktualnego pantomograficznego zdjęcia RTG
- usunięcie kamienia, osadu, wyleczenie próchnicy, ekstrakcje zębów kwalifikujących się do usunięcia.

2. Konsultacja chirurgiczno – implantologiczna - zaplanowanie przebiegu i kosztu leczenia.
W przypadku zaniku kości i niewystarczającej ilości miejsca na wprowadzenie implantu, lekarz orzeka konieczność przeprowadzenia dodatkowego zabiegu – sterowanej regeneracji kości.

3. Część chirurgiczna – wprowadzenie implantu.

4. Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej (od 4 do 6 miesięcy po zabiegu implantacji).

5. Wykonanie koron porcelanowych lub protez na implantach.

W każdą środę i czwartek w naszym gabinecie przyjmuje ortodonta dr Michał Zinka.

Zapraszamy do rejestracji: 67 215 51 31

Czekamy na CIebie w naszym nowoczesnym gabinecie

Zapraszamy do zapoznania się z opisem naszego nowoczesnego gabientu.

Nasza nowoczesna klinika stomatologiczna, którą po ponad 20 – letniej praktyce uruchomiliśmy
w sierpniu 2012 r., działa na powierzchni 170 m2. Została zaaranżowana przez panią architekt Ewę Hausmann. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby było to miejsce przytulne i przyjazne, tak by nasi pacjenci czuli się tu dobrze i bezpiecznie. Znajdują się tu cztery gabinety stomatologiczne, każdy w innym kolorze (niebieski, zielony, srebrny i żółty), przestronna poczekalnia, recepcja, pomieszczenie RTG, osobna sterylizatornia oraz pomieszczenie socjalne dla personelu. Każdy gabinet wyposażony jest
w nowoczesny sprzęt – nowe włoskie unity OMS oraz amerykańskie unity A-DEC, lampy bakteriobójcze oraz klimatyzację. Wszędzie działa scentralizowany system komputerowy, system kamer zamontowany celem większego bezpieczeństwa oraz dostęp do bezprzewodowego internetu (Wi-Fi) dla wygody pacjentów. Przed gabinetem jest duży parking, a w pobliżu przystanki autobusowe.

Zapraszamy do naszych nowoczesnych gabinetów.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń!

W celu rejestracji prosimy Państwa o kontakt telefoniczny w godzianch pracy gabinety. W zakładce jak dojechać znadziecie Państwa dokładną mapkę dojazdową do naszego gabinetu.

BiG Dental - Beata i Grzegorz Filipczuk

ul. Młynarska 13 A-B/1
64-920 Piła
tel.: 67 215 51 31
e-mail: gabinet@filipczuk-bigdental.pl 

Godziny otwarcia: 
Pn: 9.00 -  20.30
Wt: 9.00- 20.30
Śr: 9.00 - 17.00
Czw: 9.00 - 17.00
Pt: 9.00 - 17.00

Nasz gabinet znajduje się przy ul. Młynarskiej 13 A-B/1 na osiedlu Zielona Dolina w Pile.

Prosimy o skorzystanie z poniżej mapki dojazdowej w celu dokładnego zlokalizowania naszego gabinetu.